Înapoi la toate rapoartele

Gropi imense pe drumul pietros

Raportat prin desktop în mod anonim la 16:13, marți 8 februarie 2022

Nu a fost raportat consiliului

Buna ziua,

Este vorba despre strada Ács Alajos. Este un drum relativ nou, așa că nu există încă asfalt (și nu găsesc un document despre planul primariei pentru zona asta)

Înainte de condițiile actuale, locuitorii de aici au adus pietriș pentru a îmbunătăți situația, dar în ultimele două veri primăria a adus ceva asfalt spart, care a rezolvat foarte bine problemele pentru scurt timp (si bineinteles au laudat de chestia asta), dar in perioadele ploioase/zapezite se formează cratere imense pe strada . Bara masinii atinge pamantul cand intram in gropi, rotiile masiniilor arunc pietre si bucati din 'asfalt' peste tot (daune existente la masini, pe gard si pe geamuri termopan!!! - daca doriti puteti viziona live).

Avand in vedere, ca partea cealalta a strazii e intretinuta in fiecare 3 luni (probabil ca sunt locuitori a primariei?), ar fi bine sa gasiti o solutie pentru strada asta cat mai repede.

Un alt strat nu e o solutie, strada e mult mai inalt decat str 1 Iunie, si fiindca nu avem canalizare, apa deja se intre si pe curte mereu.

Multumesc anticipat.

Flux RSS al actualizărilor la această problemă Primește e-mailuri când sunt lăsate actualizări pentru această problemă.

Actualizări

  • Petiție trimisă către Primăria Satu Mare în data de 10.02.2022.

    Postat de un administrator la 09:32, vineri 11 februarie 2022

  • Petiție trimisă către Primăria Satu Mare în data de 10.02.2022.

    Postat de un administrator la 09:32, vineri 11 februarie 2022

  • State changed to: în lucru

    Actualizat de un administrator la 11:39, marți 29 martie 2022

Furnizează o actualizare

Te rugăm să reții că actualizările nu sunt trimise consiliului. Informațiile tale vor fi folosite conform politicii noastre de confidențialitate

Pasul următor: Spune-ne despre tine

Actualizarea ta

Spune-ne despre tine

Aveți o Strada Mea Satu Mare parolă?